21. december 2016 Blog

Bezplatné čísla, ktoré zvýšia zapamätateľnosť značky

CloudTalk - spôsob zobrazenia bezplatného čísla na webstránke

So zobrazením vášho čísla na webe pomocou mnemotechnickej pomôcky - vanity numbers si vašu firmu ľudia zapamätajú a vy sa tak odlíšite na silnom konkurenčom trhu. Vanity number je spôsob zobrazenia bezplatného čísla.

V predchádzajúcom článku sme sa venovali benefitom, ktoré vašej firme prinesie bezplatné číslo. Jedným z nich bol aj benefit zapamätateľnosti v súvislosti s tzv. „vanity numbers“. Viac o tom, čo tieto čísla znamenajú a ako fungujú vám priblížime v tomto článku. Vo svete sa takáto forma čísla zvykne používať na upútanie zákazníkov. Preto, ak chcete vašich zákazníkov zaujať na prvý pohľad, môžete sa nechať inšpirovať :)

„Vanity number“ je klasické bezplatné telefónne číslo, ktoré ponúkate vašim zákazníkom. Jeho jedinečnosť spočíva v tom, ako ho zobrazíte na vašom webe či e-shope. Číslo končí buď názvom vašej firmy alebo jej skratkami, teda napríklad 0800-BANANA, 0800-SERVICE, 0800-MOBILE. Názov v čísle potom zákazníci vyťukajú len ako ďalšie číslice podľa rozmiestnenia písmen abecedy na displeji ich telefónu.

Názorný príklad zobrazenia bezplatného čísla na webstránke

Vanity number propaguje vašu značku

Prečo je vlastne dobré využívať túto možnosť zobrazenie bezplatného čísla? Moderní zákazníci sú stále vo väčšom zhone, sú oveľa náročnejší ako kedykoľvek predtým a v neposlednom rade aj menej pozorní. A preto je dôležité zaujať ich na prvý pohľad.

Názov v bezplatnom čísle propaguje vašu značku a reprezentuje služby či produkty, ktoré vaša firma ponúka. Priemernému používateľovi trvá 10 – 20 sekúnd kým si rozmyslí, či na vašom webe ostane alebo nie. Silný odkaz ako napríklad výrazné, strategicky umiestnené číslo môže byť efektívnym spôsobom, ako používateľa osloviť a presvedčiť ho, že je na správnom mieste. 

Vanity number uľahčuje zákazníkom rozpoznať vašu značku a zapamätať si vaše číslo. Pamätajte, že dobrý branding je zapamätateľný, príťažlivý a intuitívny. 

S vanity number môžete prepojiť vašu značku s bezplatnou zákazníckou podporou. To vám pomôže dostať sa zákazníkom do ich podvedomia a aj takto ich motivovať k nákupu u vás. Okrem toho má mnoho ľudí predstavu, že bezplatné vanity number si nemôže dovoliť každá firma. Preto toto číslo zvyšuje dôveryhodnosť a kredibilitu vašej firmy a čo je dôležité, pomáha zákazníckemu servisu, ktorý je v dnešnej konkurenčnej dobe alfa omega pre úspešné biznisy.

Benefity vanity number

Bezplatné vanity čísla neustále dokazujú, že sú prínosom pre rôzne oblasti podnikania. Spoločnosti všetkých veľkostí, od obrovských firiem až po startupové spoločnosti využívajú výhody, ktoré tieto čísla ponúkajú. 

Prinášame vám krátky výber benefitov, ktoré môžete získať: 

  • zvýšenie povedomia o vašej značke
  • jednoduchšiu zapamätateľnosť čísla na zákaznícku podporu
  • zvýšenie miery prijatých hovorov
  • ľahšie vytvorenie širokej zákazníckej bázy
  • konkurenčnú výhodu na preplnenom trhu
  • lacný marketingový nástroj

S bezplatným vanity number sa aj malé spoločnosti dokážu vyrovnať veľkým korporáciám. Keď sa rozhodnete pre vanity number, rozhodnete sa pre dosiahnutie čo najlepšej zapamätateľnosti vašej značky na trhu.