Blog

27. máj 2019

CTI v call centre

Poznáte tie pojmy, ktoré sa z angličtiny jednoducho nedajú preložiť alebo pri ich slovenskom preklade máte pocit, že to proste neznie dobre? CTI je jedným z nich. Mohli by sme ho definovať ako „integráciu počítačovej telefónie“ (computer telephony integration). V zásade ide o technológiu, ktorá umožňuje prepojenie telefónnych systémov (VoIP) a počítačov. Najčastejšie je využívaná call centrami, ktoré denne obsluhujú veľké množstvo hovorov.

Čítať viac
20. máj 2019

Automatizácia v call centre

Automatizované riešenia pre call centrá sú čoraz populárnejšie. Nielen že zjednodušujú prácu operátorom a zvyšujú ich produktivitu, prispievajú tiež k zvýšeniu celkovej výkonnosti call centier. Integrácia nástroja automatizácie so softvérom pre kontaktné centrum navyše oslobodzuje operátorov od potreby „manuálnej práce“ (zadávanie údajov, vyhľadávanie v databázach a pod.).

Čítať viac
15. máj 2019

Skripty v call centre

Čo je to call skript? Zjednodušene by sme mohli povedať, že ide o „manuál“, z ktorého číta operátor call centra pri rozhovore s volajúcim zákazníkom. Skripty môžu byť rôzne, v praxi sa využívajú veľmi podrobné skripty, ktoré idú do „posledného detailu“ rovnako ako skripty, ktoré operátorovi poskytujú iba akúsi orientačnú zónu, v ktorej sa má počas interakcie so zákazníkom pohybovať. Môžu byť formulované ako súvislý text, ktorý operátor číta volajúcemu zákazníkovi, alebo môžu obsahovať len konkrétne položky (napríklad otázky), na ktoré by operátor pri rozhovore nemal zabudnúť.

Čítať viac
29. apríl 2019

Čo naozaj e-commerce zákazník chce? 2. časť

V našom predchádzajúcom článku sme sa zamerali na prehľad toho, čo chce zákazník, ktorý nakupuje online. Okrem širokej ponuky produktov sme spomenuli napríklad personalizovaný prístup, špeciálne ponuky a kvalitnú zákaznícku podporu. Dnes sa pozrieme na to, aký by mal byť váš e-shop, aby ho vaši zákazníci radi navštevovali a aby u vás radi nakupovali. Takže, na čom si treba dať záležať?

Čítať viac
22. apríl 2019

Čo naozaj e-commerce zákazník chce? 1. časť

Niet žiadnych pochýb o tom, že nakupovanie cez internet je rýchle a pohodlné. Prečo by ste mali stráviť dve hodiny v kamennom obchode pri výbere novej rýchlovarnej kanvice porovnávaním technických parametrov a čakaním v rade na zaplatenie, keď to môžete urobiť kedykoľvek z pohodlia domova?

Čítať viac
15. apríl 2019

4 užitočné tipy, vďaka ktorým zjednodušíte život vašim zákazníkom

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ako uľahčiť život vašim zákazníkom? Nikto od vás nečaká, že zastúpite miesto finančného poradcu, vzťahového kouča alebo že im budete platiť účty :-) Ide o maličkosti, ktoré môžete urobiť pre to, aby boli vaši zákazníci spokojnejší a aby sa k vám radi vracali. Poďme na to!

Čítať viac

Hovory v call centre

Call centrá v závislosti od veľkosti denne obslúžia desiatky až tisíce hovorov s cieľom zabezpečiť, aby boli volajúci zákazníci spokojní. V našom predchádzajúcom článku o call centre ste si mohli prečítať, aký je rozdiel medzi inbound a outbound call centrom.

Čítať viac

Odber noviniek